Yurduminsani Ne Dedi?

En son yapılan anketler hakkında yurdum insani ne düşündü, ne dedi? Ayrıntılı raporlar burada...

Anketler yıllara ve kategorilere göre düzenlenmekte olup, tarih sırasına gore listelenmektedir.

İstediğiniz kategori & yıla ait anketleri görmek için, anket & yılı seçiniz. Herhangi bir seçim yapılmadığında, en son 10 anketi gösterilecektir.

Yurdum İnsanı Teknoloji ve Sosyal Medya

Mobil cihaz kullanıcılarının neredeyse yarısından fazlası sosyal medyaya mobil cihazları ile bağlanıyor. Bu verilerden yola çıkarak internetin ve mobil cihazların hayatımızın merkezinde olduğu ve önümüzdeki yıllarda da bu durumun değişmesinin zor olacağı sonucuna varabiliriz. Günümüzde sosyal medya haber ve bilgiye kolay ulaşabilmek için iyi bir seçenek haline geldi. Kimine göre sosyal medya bağımlılık yaratıyor ve sosyalliğin en büyük düşmanı haline geliyor. Kimine göre ise verimli ve yerinde kullanılırsa; bilgiye ulaşma hızı ve maliyeti anlamında en başarılı bilgi kaynağı. Özellikle çocukların eğitiminde, ebeveynlere bu konuda önemli bir sorumluluk düşüyor. Yurdum insanına bu konuda görüşlerini sorduk.

Girişimcilik

En genel ifade ile girişimci, kar amacıyla riski üzerine alan kişi olarak tanımlanabilir. Girişimci olmak birçoğumuzun hayali olsa da, bu risk almak fikri, bizi bu hayalden uzaklaştırabiliyor. Her beyaz yakalı kurumsal hayatın sonrasında kendi işini yapmanın, sabah istediği saatte kalkıp, akşam da istediği saatte paydos etmenin, istediği gün izin yapmanın ve patrona hesap vermemenin hayalini kursa da; madalyonun bir de öteki yüzü olduğunu unutmamak gerekir. Bu pembe hayallere ulaşmak bu kadar kolay mı acaba? Herkes girişimci olabilir mi ya da olmak ister mi? Yurdum insanının bu konudaki fikirlerini merak ettik.

Yurdum İnsanı Terör Saldırılarından Nasıl Etkileniyor?

Terör saldırıları tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizin de en önemli gündem maddesi haline geldi. Özellikle son günlerde yaşanan hain saldırılar ve bu saldırılarda şehit olan vatandaşlarımız, polislerimiz ve askerlerimiz hepimizin acısı olarak içimizde yaşıyor ve yaşamaya devam edecek. Bu olayların toplum üzerinde yaptığı etkiler konusunda pek çok araştırma ve uzman yorumları var. Biz de bu konuyu merak ettik ve yurdum insanına terör ve terörün hayatıma etkileri hakkında görüşlerini sorduk.